Zastanawiałeś się jak zorganizować domowe studio i nagrywać w warunkach zbliżonych do studyjnych? Te 3 sztuczki pomogą Ci to zrobić:

KARTY I INTERFEJSY

http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/24/studio-kartyinterfejsy.html

https://ogloszeniamuzyczne.pl/k/interfejsy-procesory-dzwieku

Budując domowe studio nagrań najłatwiej oprzeć cały mechanizm na komputerze. Olbrzymia większość komputerów nie ma jednak odpowiedniej jakości zintegrowanej karty dźwiękowej. Rozwiązaniem na to są interfejsy audio, nazywane także zewnętrznymi kartami dźwiękowym, które nie dosyć, że pozwalają na wyeliminowanie problemu zbyt wysokiej latencji i niskiej jakości dźwięku, mają najczęściej kilka wejść różnych typów, umożliwiających bezproblemową współpracę z mikrofonami i innymi urządzeniami. Do wielu interfejsów można podłączyć także klawiatury sterujące, które następnie będą komunikować się z programem typu DAW i obsługiwać poprzez interfejs jego mechanizm tworzenia muzyki na bazie technologii MIDI. Popularnymi producentami zewnętrznych kart dźwiękowych są m.in. Akai, Avid i M-Audio.

MIKROFONY STUDYJNE

http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/157/studio-mikrofony-lampowe.html

https://ogloszeniamuzyczne.pl/k/mikrofony

W tej kategorii dostępne są trzy rodzaje mikrofonów studyjnych: mikrofony lampowe, wykorzystujące tradycyjną metodę mikrofonowania poprzez lampy, gwarantujące przetworzenie sygnału w sposób sprzed wielu lat; mikrofony pojemnościowe, które są bardzo czułe, przez co można na nich nagrać każdy, nawet najmniejszy niuans; mikrofony wstęgowe, które kojarzone są z historią radia, dzisiaj wykorzystywane do uzyskania vintage’owego brzmienia. Można tutaj znaleźć mikrofony potęg tj. AKG, Neumann, Sennheiser i Shure.

MONITORY ODSŁUCHOWE

http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/120/studio-monitory.html

https://ogloszeniamuzyczne.pl/k/monitory-studyjne

Monitory są potrzebne do wychwycenia wszystkich niedogodności w nagraniu, a także są niezbędne w przypadku chęci poprawy jego jakości. Nie zabarwiają one dźwięku w żaden sposób, a więc podczas masteringu można na nich usłyszeć dźwięki bez zabarwień sprzętowych, którym są obarczone urządzenia hi-fi powszechnie używane na całym świecie przez słuchaczy. Jeśli coś dobrze brzmi na monitorach, dobrze zabrzmi również na wszelkim innym sprzęcie, dlatego tak ważne jest korzystanie z nich. W ofercie można znaleźć monitory bardzo znanych marek tj. Pioneer i Yamaha.