Jeśli kochasz fuzz, pokochasz też Foxy Tone Box!

Foxy Tone Box firmy Warm Audio to niezwykle dokładne odtworzenie jednego z najbardziej lubianych efektów gitarowych typu Fuzz.
Fuzz był używany już we wczesnych latach siedemdziesiątych przez takie legendy jak Billy Gibbons i Peter Frampton. Obecnie sięgają po niego m.in. Adrian Belew, Nine Inch Nails czy Beck.

W Foxy Tone Box zastosowano najwyższej jakości komponenty, w tym tranzystory germanowe Fairchild NOS 2N3565, jakie znajdowały się w oryginalnym obwodzie.

Efekt wiernie odtwarza oryginalne obwody „foxy” fuzz ze stuprocentową analogową, w pełni dyskretną ścieżką sygnału. Wyposażony jest w potencjometry Volume, Sustain i Fuzz (od „Mellow” do „Brite”) oraz przełącznik włączający octaver. Natomiast obudowa pokryta jest pomarańczowym aksamitem.

„W tej kostce nie ma nic subtelnego, czujemy to już nawet przy ustawieniu sustainu delikatnie przed godziną dziesiątą. Kiedy grasz pojedyncze nuty, dźwięk staje się gęsty jak syrop z prawdziwą analogową syntezatorową teksturą, która zmienia się w nuklearny podmuch, gdy zaczynasz grać power chords” – Guitar.com

„Foxy Tone Box firmy Warm Audio to kolejny świetny przykład na to, co może przynieść zaangażowanie firmy w projektowanie, odpowiedni dobór komponentów i skrupulatną dbałość o szczegóły – doskonałe odtworzenie klasyki” – Mixdown