Możemy wymienić co najmniej trzy podstawowe powody, a raczej cechy jakimi się charakteryzują dzwonki diatoniczne, dla których warto właśnie ten instrument jako pierwszy wybrać na rozpoczęcie przygody muzycznej dziecka.

Pierwsze dwie cechy możemy zaliczyć jako typowo techniczne, które dają znaczącą przewagę nad pozostałymi instrumentami muzycznymi. Przede wszystkim ze względu na solidną konstrukcję i użyty materiał instrument ten jest przy prawidłowym użytkowaniu praktycznie niezniszczalny. Metalowe sztabki, które są przymocowane na drewnianej konstrukcji wydobywające poszczególne dźwięki o określonej wysokości. Wykorzystanie takiego rodzaju materiału daje gwarancję długotrwałego użytkowania. Po drugie instrument jakim są dzwonki należą do grupy instrumentów, które właśnie ze względu na swoją budowę i użyty do tego materiał mają swój stały określony strój i samoistnie nie mogą się rozstroić a to oznacza, że instrumentu tego nie musimy stroić ani dostrajać jak ma to miejsce np.: w przypadku gitary. I po trzecie nasz instrument jest tzw. diatoniczny, czyli poszczególne płytki odpowiadają dźwiękom przyporządkowanym białym klawiszom pianina, czy fortepianu. Nie mamy tu żadnych podwyższeń ani obniżeń jak ma to miejsce w dzwonkach chromatycznych. Dzięki temu nasze dziecko może swoją całą uwagę skoncentrować na tych podstawowych dźwiękach.

Dzwonki (https://www.instrumentydladzieci.pl/pl/p/Dzwonki-diatoniczne-15-tonowe-w-kolorach-Bum-Bum-Rurek-ze-spiewnikiem/252) te posiadają skalę dwóch oktaw, co umożliwia zagranie większości prostych melodii w tonacji C-dur. Dla większej przejrzystości i dla łatwiejszego zapamiętania poszczególnych dzięków sąsiadujące ze sobą sztabki są polakierowane w różnych kolorach. Jako dodatkowy bonus do dzwonków dołączony jest śpiewnik ze znanymi piosenkami, które będzie można wykonać na tych właśnie dzwonkach.

Dystrybutor: firmamuzyczna.pl