Instrumenty etniczne niegdyś były kojarzone z niszowymi nurtami muzyki oraz twórczością undergroundową. Obecnie są wykorzystywane w niemal każdej formie twórczości muzycznej od muzyki folkowej po elektroniczną.

Sklep DrumStore.pl jest importerem oraz pośrednikiem w sprzedaży oryginalnych instrumentów etnicznych. Niezwykle bogaty wybór instrumentów, ich rodzajów oraz rozmiarów sprawia, że jest doskonałym miejscem, w którym powinniśmy szukać najlepszych egzemplarzy. Większość instrumentów została wytworzona metodą rękodzielniczą z wykorzystaniem tradycyjnych i naturalnych materiałów, które gwarantują najwyższą jakość dźwięku. Warto również podkreślić, że instrumenty zakupione na DrumStore.pl są nabyte w legalny sposób w kraju ich produkcji, dzięki czemu mamy pewność, że artyści i rzemieślnicy, którzy je wykonali dostali za swoją pracę uczciwą zapłatę. W naszym sklepie mogą Państwo nabyć m.in. następujące instrumenty:

Djembe

Djembe jest najbardziej charakterystycznym instrumentem, z grupy perkusyjnych pochodzących z Afryki. Został bardzo spopularyzowany, dzięki szerokiemu wykorzystaniu go w muzyce reggae. Djembe wywodzi się z Afryki Zachodniej z obszarów obecnie zajmowanych przez takie kraje jak Nigeria, Ghana oraz Mali. Tradycyjny instrument wykonany jest z jednego kawałka drewna uformowanego w kształt kielicha, które stanowi centrum rezonansowe. Na kielich naciągana jest skóra zwierzęca. Oryginalnie wykorzystywano skóry antylop. Obecnie stosuje się skórę zwierząt hodowlanych (głównie kozią). Skóra bębna wydobywa dźwięki dzięki zastosowaniu naciągu ze splecionego sznura. Te elementy odróżniają djembe tradycyjne od produkowanego w krajach zachodnich, które są wykonywane z użyciem metalu oraz tworzyw sztucznych. Główna różnica pomiędzy nimi jest w dźwięku („sztuczne” djembe wydają metaliczny podźwięk) oraz w wygodzie użytkowania. Przemysłowe djembe mają naciąg wykonany ze śrub, które mogą wpijać się w nogi podczas grania.

W ofercie proponujemy Państwu instrumenty w rozmiarach bębna 5-13”. Djembe występują również w różnych stylizacjach — od prostych niezdobionych po prawdziwe arcydzieła etnicznej sztuki Afryki. Djembe różnią się między sobą również kształtem kielicha. Warto pamiętać o tym, że dwa tradycyjne djembe nigdy nie wydadzą z siebie idealnie takich samych dźwięków, co sprawia, że instrumenty te są tym bardziej cenne. Każde djembe jest jedyne w swoim rodzaju.

Didgeridoo

Didgeridoo jest tradycyjnym instrumentem australijskich aborygenów. Uznawany jest za jeden z najstarszych instrumentów świata. Zaliczany jest do grupy aerofonów i nazywany jest najstarszą trąbką świata. W ofercie proponujemy didgeridoo teleskopowe wykonane z wysokiej jakości włókna szklanego, zdobionego tradycyjnymi wzorami etnicznej Australii. Dzięki zastosowaniu technologii włókna szklanego uzyskano niewielką wagę instrumentu, łatwość transportu, a co najważniejsze możliwość regulacji wysokości dźwięku za pomocą samego instrumentu. Jest bardzo pomocne szczególnie dla początkujących adeptów tego instrumentu. Chociaż drewniane didgeridoo są najbardziej pożądane, jest ich niewiele głównie ze względu na unikatowy i niezwykle trudny proces ich wytworzenia, dużą wagę oraz gabaryty. Przekłada się to również na wysoką cenę tradycyjnie wykonanego didgeridoo.