Bezsenność jest uważana za przypadłość XXI wieku, bowiem choć dręczyła ona ludzi od zawsze, to nigdy w naszej historii nie cierpiała na nią tak wiele osób jak w czasach obecnych. Bezsenność może być spowodowana przez stres, nerwy, lub inne czynniki. Jeśli chcemy lepiej sobie z nią radzić, warto wybrać się w tym celu do lekarza i pod żadnym pozorem nie brać leków nasennych na własną rękę, ponieważ mogą one zasiać spustoszenie w naszym organizmie. Są jednak sposoby na bezsenność które możemy stosować kiedy tylko będziemy chcieli, bez obaw o zdrowie. Przykładem jest muzyka, która ma bardzo dobry wpływ na nasze samopoczucie, a co za tym idzie – na zdrowie.

Udowodniono, że muzyka skutecznie pomaga w walce z bezsennością, dlatego warto słuchać jej przed snem. Najlepiej w tym celu sprawdzają się słuchawki, ale uwierają one kiedy leżymy na boku, a poza tym długość przewodu nas ogranicza i nie pozwala na komfortowy sen. Możemy zaopatrzyć się w słuchawki bezprzewodowe, lecz nadal będą nas uwierać podczas leżenia na boku. Na szczęście jest rozwiązanie w postaci opaski muzycznej Relaxtune, która została zaprojektowana w taki sposób, aby jej komfort użytkowania był możliwie najwyższy. Nie uświadczymy w niej przewodu, więc nic nie ogranicza zakresu naszych ruchów. Dodatkowo opaska jest bardzo lekka, więc praktycznie nie czujemy, że ją nosimy, a budowane głośniki są tak płaskie i dobrze zabezpieczone, że nie uciskają nas gdy leżymy na boku. Dodatkowo warto zaznaczyć, że jakość dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie, dlatego zadowoli ona każdego melomana.

Opaskę można złożyć i wsadzić do plecaka, dzięki czemu możemy mieć ją zawsze przy sobie i skorzystać z niej nie tylko przed snem, ale także w podróży. Opaskę możemy łączyć przez bluetooth ze smartfonem, tabletem, laptopem, lub innym urządzeniem pozwalającym na tego typu łączność. Po naładowaniu wbudowanego akumulatora słuchawki będą grać przez około pięć godzin, dzięki czemu nie musimy się martwić o to, że nagle przestanie nam grać muzyka. Do zestawu dołączony został przewód USB kompatybilny ze standardową ładowarką do telefonu lub z powerbankiem.