Uwaga wszyscy miłośnicy syntezatorów! Modal Electronics wprowadza do oferty nowy pięciogłosowy wirtualny syntezator analogowy Cobalt5S.
Przyjrzyjmy się mu odrobinę bliżej.

Cobalt5S wyposażony jest w wysokiej jakości 37-klawiszową kompaktową klawiaturę z funkcją aftertouch, 16 łatwo dostępnych enkoderów z płynnym przełącznikiem obrotowym, responsywny panel dotykowy X/Y/Z dla pitch bendu i kołu modulacji.

Ma wbudowaną obsługę MPE, wszechstronny sekwencer czasu rzeczywistego/krokowy z czterema ścieżkami animacji wraz z wbudowanym programowalnym arpeggiatorem. Dodatkowo dzięki podłączeniu przez USB może być zasilany z komputera Mac/PC. Widać, że dobrze jest przygotowany do kreatywnych wyczynów wszędzie tam, gdzie pojawi się twórcza wena. Przejdźmy do tego, co najważniejsze – do brzmień.

Czerpiąc inspirację z brzmienia swoich kultowych analogowych poprzedników, COBALT5S może pochwalić się przeogromną paletą brzmień, od zmysłowych linii basu po rozbudowane i ewoluujące pady.
Wyposażony jest w pięć prawdziwych głosów polifonicznych, dwie niezależne grupy algorytmów i do 8 oscylatorów na głos. Gdy połączy się to z 40 złożonymi algorytmami, w tym Sync, Ring Modulation, Waveform Morphing i wieloma innymi, łatwo będzie zrozumieć, dlaczego ten niewielki instrument ma wręcz nieograniczone możliwości kształtowania dźwięku.
Mówiąc wprost, niezależnie od tego, czy chodzi o wyjątkowo autentyczne odtworzenie klasycznych brzmień analogowych, czy też o najbardziej współczesne tekstury, rozbudowany wirtualny analogowy silnik brzmieniowy syntezatora poradzi sobie ze wszystkim.

Cobalt5S w skrócie:
Zasilany przez silnik syntezy Extended Virtual Analogue
4-biegunowy morfowalny filtr drabinkowy
40 wirtualnych oscylatorów analogowych o wysokiej rozdzielczości
Polifoniczny sekwencer i programowalny arpeggiator
Obsługa MPE
Modulacja: 3 osobne generatory obwiedni dla wzmacniacza (AMP), modulacji (MOD) i filtra (FILTER), 2 LFO2 silniki efektów
Współpraca z darmową aplikacją MODALapp do edycji i zarządzania ustawieniami
Cobalt5S kosztuje 1970 zł i będzie dostępny w sprzedaży jeszcze w marcu.