Agnieszka Musiał jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Ukończyła Wydział Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach. Pracowała jako wykładowca wokalistyki jazzowej w swojej alma mater, oraz w Szkole Muzycznej II stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie.

Na początku kariery scenicznej pracowała jako muzyk sesyjny. Brała udział w wielu sesjach nagraniowych, czego owocem jest ponad 30 albumów zarejestrowanych z jej udziałem. Komponuje oraz tworzy teksty nie tylko własnych utworów, ale także dla innych artystów. Jej głos można usłyszeć w piosenkach do polskiej wersji bajki Dreamworks “Mustang. Duch Wolności” oraz w spektaklach baletu Magnificat z USA. Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Słowacji, Czechach, Ukrainie, Belgii, Anglii, Kanadzie, Turcji oraz Chinach.

W 2017 r. ukazał się jej debiutancki album pt. “Błogo”, który okazał się nowym początkiem jej muzycznej drogi. Od zawsze przy komponowaniu towarzyszyła jej gitara klasyczna, kilka lat temu dołączyło jeszcze ukulele. Obecnie pracuje nad premierowymi utworami z uznanym producentem muzycznym Janem Smoczyńskim (Kayah, Bovska, Urszula Dudziak). Piosenki “Nie będę płakać” oraz “Aroniowy Nastrój” są zapowiedzią nowego rozdziału muzycznego, w którym subtelne brzmienie ukulele łączy się z elektroniką, a treści dopełniają polskie teksty.

Agnieszka wybrała nasze ukulele z serii Lizard i Acacia. Jeśli lubisz jej twórczość i podobają Ci się instrumenty, na których gra, to obserwuj jej oficjalne profile oraz profile Ortega Guitars Polska. Już niedługo pojawią się tam zupełnie nowe nagrania.

http://ortegaguitars.com
http://facebook.com/OrtegaGuitarsPolska
http://instagram.com/ortega_guitars_poland
http://agnieszkamusial.com
http://www.facebook.com/agnieszkamusial777
http://www.instagram.com/musial_agnieszka