1. Wybór pierwszej gitary klasycznej
  2. Admira Rosario
  3. Admira Juanita ¾
  4. Yamaha CX40II
  5. Fender CN-60S
  6. Cordoba C1

Najlepsze gitary klasyczne dla początkującego

Rozpoczęcie przygody z grą na gitarze może być zarówno ekscytujące, jak i przytłaczające, zwłaszcza gdy przychodzi czas na wybór odpowiedniego instrumentu. Dla początkujących gitarzystów istnieje wiele opcji, ale kluczowe jest znalezienie gitary, która nie tylko będzie znajdowała się w zakresie budżetu, jaki można wydać na instrument, ale także będzie odpowiadała przyszłemu muzykowi swoim brzmieniem oraz komfortem w trakcie gry.

Wybór pierwszej gitary klasycznej

Jeśli nie mamy pewności co do tego jaką muzykę chcemy grac w przyszłości i po prostu chcemy nauczyć się grać, warto postawić na gitarę klasyczną. Posiada ona konstrukcję zbliżoną do akustycznej, ale jest nieco lżejsza i posiada struny wykonane z nylonu. Są one stosunkowo miękkie i bardziej przyjazne dla nieprzyzwyczajonych do gry palców początkującego gitarzysty. Wybierając gitarę klasyczną, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników, które wpływają na brzmienie, komfort gry i ogólną jakość instrumentu. Gitary klasyczne występują w różnych rozmiarach korpusu. Standardowe rozmiary to 4/4 (pełnowymiarowa), 3/4 (3/4 pełnowymiarowej), itp. Te mniejsze nie sa tak donośne, ale są wygodniejsze dla dzieci o osób z niewielkimi dłońmi. Nie powinniśmy zapominać także o drewnie, które ma ogromny wpływ na brzmienie gitary. Popularne dla gitar klasycznych są cedr, świerk, czy mahoń. Każde drewno ma swoje unikalne cechy brzmieniowe.

Admira Rosario

Admira Rosario to pełnowymiarowa gitara klasyczna z serii student. Posiada ona sosnory top oraz boki i spód wykonane z drewna sapeli, dzięki czemu charakteryzuje się jasnym brzmieniem. Na szczególną uwagę zasługuje tu wysoki komfort w trakcie co gry, co nie jest często spotykane w instrumentach z tej półki cenowej.

Admira Juanita ¾

Admira Juanita ¾ to gitara klasyczna w pomniejszonym rozmiarze. Dzięki temu na instrumencie gra się bardzo wygodnie, co docenią przede wszystkim dzieci, osoby o mniejszych dłoniach oraz muzycy, którzy szukają niewielkiego instrumentu, który można łatwo zabrać ze sobą w podróż.

Yamaha CX40II

Yamaha CX40II to jedna z najchętniej wybieranych gitar klasycznych. Cechuje się ona bardzo wysokim komfortem w trakcie gry, świetnie utrzymuje strój, a dzięki połączeniu drewna meranti i świerku wybrzmiewa ciepłym, głębokim i bardzo wyraźnym dźwiękiem.

Fender CN-60S

Fender CN-60S to niezawodna gitara klasyczna, która można docenić zarówno za bardzo wysoką wygodę w trakcie gry, jak i brzmienie. Posiada ona mahoniowe boki i spód oraz świerkową płytę wierzchnią z litego drewna. Zapewnia to zrównoważone brzmienie oraz sporą podatność na artykulację.

Cordoba C1

Cordoba C1 to kolejna z najchętniej wybieranych gitar klasycznych. Posiada ona świerkowy top oraz boki i spód wykonane z mahoniu. Gra się na niej wygodnie a jedną z głównych zalet jest to, że posiada ona bardzo solidnie zaprojektowane klucze, dzięki czemu utrzymuje prawidłowy strój przez długi czas.

Sprawdź gitary na vibe.pl!