Bumbumrurki to innowacyjny instrument o dużych możliwościach, skierowany głównie dla najmłodszych. Bumbumrurki dzielą się na zestawy w skład których wchodzi konkretna ilość rurek w zależności od tego jaki zestaw wybraliśmy. Czym jednak są Bumbumrurki? Każdy zestaw złożony jest z pewnej liczby rurek o różnych długościach. Stukając jedną z nich o twarde podłoże, wydajemy dźwięk o konkretnej wysokości. Każda rurka posiada inny kolor, dzięki czemu można przypisać do niego wysokość dźwięku. Możemy także stuknąć czymś o rurkę lub jedną rurką o drugą, co spowoduje, że dźwięki będą ze sobą współgrały. Dlaczego Bumbumrurki będą bardzo dobrym pomysłem na wybór pierwszego instrumentu dla swojej pociechy?

PROSTOTA I EDUKACJA

Bumbumrurki są doskonałym instrumentem edukacyjnym, ponieważ grając na nim, dziecko dobrze się bawi, a to oznacza edukację przez zabawę. Taki sposób nauki jest bardzo efektowny, ponieważ gwarantuje, że dziecko będzie chętnie wracało do nauki, po prostu świetnie się bawiąc i jednocześnie przyswajając wiedzę z zakresu podstawowej teorii muzycznej obejmującej tonację. Ponad to Bumbumruki to nie pojedynczy instrument, tylko zestaw złożony z wielu elementów, więc grać na nim może kilka osób, w zależności od tego jaki zestaw wybierzemy. Warto grać razem z dziećmi, ponieważ w ten sposób możemy łatwo zintegrować się w grupie. Gra całą rodzina to świetna zabawa podczas której wszyscy ćwiczą kreatywność i pomagają dziecku pracować nad wyobraźnią. Większe zestawy świetnie sprawdzają się w przedszkolach, kiedy podczas zajęć muzycznych dzieci mają nauczyć się czegoś praktycznego. Zamiast decydować się na wybór kilku zupełnie różnych instrumentów którymi dzieci będą hałasować zamiast się uczyć, lepiej wybrać duży zestaw rurek, który uczy współpracy i sprawia, że dziecko czeka na swoją kolej i w ten sposób nie tworzy się chaos. Choć Bumbumrurki zostały stworzone z myślą o dzieciach, a gra na nich jest bardzo łatwa, nie oznacza to, że sprawdzą się one jedynie do grania dziecięcych piosenek. Jeśli tylko chcemy, możemy użyć ich do grania szybkich i skomplikowanych melodii, układając rurki jedną obok drogiej i stukając w nie pałeczkami. W końcu kto powiedział, że na takim zestawie nie mogą grać dorośli? Konstrukcja rurek została przemyślana w taki sposób, aby nie tylko zapewniała prostotę użytkowania, ale także bezpieczeństwo. Poszczególne elementy są bardzo lekkie, więc dziecko nie zrobi sobie ani nikomu innemu krzywdy, a w dodatku są one także na tyle duże, aby nie było możliwości połknięcia żadnego z elementów, co oznacza, że Bumbumruki mogą posłużyć jako zabawka nawet dla najmłodszych dzieci. Na stronie sklepu bumbumrurki.pl znajdziemy także inne instrumenty, takie jak dzwonki będące wariacją na temat rurek, a także akcesoria, takie jak torby do przenoszenia zestawu, naklejki z opisem tonacji czy pałki do grania na rurkach w taki sam sposób w jaki gra się na tradycyjnych cymbałkach. Nauki gry na tym instrumencie nie musimy uczyć się ze słuchu, ponieważ na stronie sklepu znajdziemy także poradniki ze spisem utworów zaaranżowanych na bumbumrurki, które zapisane są w zależności od stopnia trudności.

NAUKA PRZEZ ZABAWĘ

Bumbumrurki to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ łączy on w sobie kilka zalet. Grając na nich, dziecko świetnie się bawi i uczy nowych rzeczy, a większe zestawy pozwalają na to aby grało na nich kilka osób. Jeśli więc mamy więcej niż jedno dziecko lub szukamy doskonałego instrumentu dla większej grupy dzieci, na przykład w przedszkolu, Bumbumrurki z pewnością będą bardzo dobrym i jednocześnie oryginalnym wyborem.